Historia firmy

Przedstawiamy krótką historie i rozwój firmy

Firma Kamai.pl Sp. z o. o. istnieje od 2005 roku, ale przed jej historia się zaczyna w 1999 roku. Po kliknięciu w rok na linii czasu pokaże się Państwu
opis danego etapu naszej historii

 • 1999

  Założenie firmy "KAMAi"

  Firma została założona przez Małgorzatę Kierską w Białej Podlaskiej. Specjalizuje się w produkcji i dystrybucji niemieckich lodówek turystycznych oraz stojaków choinkowych. Firma Kamai niemal od razu nawiązuje współpracę z dużymi sieciami handlowymi, których w obecnym czasie w Polsce powstaje coraz więcej.

  Więc już blisko od 20 lat specjalizujemy się w imporcie oraz produkcji lodówek turystycznych oraz stojaków choinkowych.

 • 2000

  Uruchomienie produkcji stojaków choinkowych

  W Zawadzie pod Zamościem zostaje uruchomiona nowoczesna linia produkcyjna, na której powstają niemieckie stojaki choinkowe. Produkt jest dostępny w sprzedaży w Europie i w Polsce, a dystrybucją w naszym kraju zajmuje się właśnie firma Kamai.

  Towar jest dostarczany do większości krajów dzisiejszej Unii Europejskiej obsługując w sezonie wysyłkę kilkudziesięciu tysięcy sztuk stojaków.

 • 2001

  Montaż lodówek turystycznych

  Wysokiej jakości produkcja i duża wydajność zakładu zachęciłą niemieckiego inwestora w rozbudowę linii montażowej lodówek turystycznych.

  Również w zakładzie w Zawadzie zostaje uruchomiona dodatkowa linia montażowa dla przenośnych lodówek turystycznych. Powstaje kilkanaście różnych modeli i wiele wariantów cenowych. Produkt można znaleźć na półkach w międzynarodowych sieciach handlowych. Dystrybucją krajową, podobnie jak w przypadku stojaków choinkowych zajmuje się firma Kamai.

 • 2005

  Firma przekształca się w spółkę

  Dynamiczny rozwój firmy zmusił nas do zmian organizacyjnych. Firma zmienia osobowość prawną i przekształca się w spółkę z o. o.

  W związku ze transformacją zostaje poszerzony także asortyment, a produkty wprowadzone do nowych sieci handlowych i sklepów. Firma zaczyna specjalizować się w dystrybucji sprzętu kempingowego oraz produkcji własnej marki lodówki turystycznej - Kamai Coolbox.

 • 2015

  Uruchomienie hurtowni internetowej

  Firma przechodzi proces cyfryzacji. Zostaje wdrożony system, który pozwala obsłużyć rosnące zpaotrzebowanie na dostarczenie usług online.

  Firma uruchamia hurtownię internetową - hurtownia.kamai.pl, gdzie klienci biznesowi mają okazję składać zamówienia online. W Kamai zautomatyzowano wewnętrzne procesy, dlatego hurtownia pozostaje w pełni zintegrowana ze wszystkimi kanałami sprzedaży.

 • 2016

  Założenie Vedaco Sp. z o. o.

  Na bazie zgromadzonej wiedzy oraz doświadczenia w zakresie projektowania i wdrażania produkcji, udziałowcy Kamai powołują do życia firmę Vedaco Sp. z o. o. To biuro projektowe, które specjalizuje się w designie produktowym. W 2020 za jakość świadczonych usług firma została nominowana do prestiżowej nagrody Made In Poland 2020.
  Firma przejęła obszar produkcji niskoseryjnej oraz badań i analiz rynkowych oraz technologicznych.

 • 2017

  Startuje Dropcom.pl

  Zostaje uruchomiona hurtownia dropshipping - Dropcom.pl. Jej celem jest dostarczanie produktów dla małych i średnich sprzedawców w Internecie. Platforma funkcjonuje w oparciu o stabilne rozwiązania, które dla użytkowników pozostają intuicyjne i szybkie w obsłudze.

  Zapewnia możliwość integracji API oraz tworzy ekosystem aplikacji towarzyszących, które pozwalają na m.in. generowanie własnej strktury plików XML/CSV.

Chciałbyś porozmawiać o możliwości współpracy?

Zapraszamy do kontaktu producentów oraz firmy handlowe
Odwiedź stronę kontakt
Wybrane firmy z którymi współpracujemy